Sterk svømming under Låmø Vest 2015

ssc laamo vest 2015

Da er Låmø Vest 2015 over og vi har vært vitner til mye rå svømming i AdO arena i Bergen. Samtlige SSC svømmere har perset STORT. Hele 132 av 160 starter endte opp med persolige rekorder og vi endre opp som 3. beste klubb sammenlagt.

SSC tok 15 medaljer med seg hjem fordelt på følgende utøvere:
Marie Sveingard Bronse 200bryst jenter 1999 (2.42.39)
Jens Petter Turøy Sølv 400fri gutter 1999 (4.10.49)
Jens Petter Turøy Bronse 100butterfly gutter 1999 (1.00.94)
Emily Lane Sølv 400fri jenter 2000 (4.29.93)
Emily Lane Sølv 100butterfly jenter 2000 (1.07.09)
Emily Lane Gull 200rygg jenter 2000 (2.24.27)
Emily Lane Gull 200medley jenter 2000 (2.25.74)
Helene Baxter Bronse 400fri jenter 2000 (4.34.02)
Helene Baxter Gull 200bryst jenter 2000 (2.39.98)
Helene Baxter Bronse 200medley jenter 2000 (2.29.44)
Lise Chevalier Sølv 200bryst jenter 2000 (2.42.29)
Øyvind Jr. Sigvaldsen Gull 50butterfly gutter 2004 (34.48)
Øyvind Jr. Sigvaldsen Gull 400fri gutter 2004 (5.40.68)
Øyvind Jr. Sigvaldsen Gull 100rygg gutter 2004 (1.23.35)
Øyvind Jr. Sigvaldsen Sølv 200medley gutter 2004 (3.09.19)


En ekstra stor gratulasjon til Lise Chevalier(4th), Helene Baxter (3rd), Emily Lane(2nd), Jens Petter Turøy (3rd) og Øyvind Jr Sigvaldsen (1st) som også vant pokaler sammenlagt i sine årsklasser under Låmø Vest 2015!!

Marie Sveingard, Emily Lane, Helene Baxter, Lise Chevalier, Marie Hinna, Jens Petter Turøy, Sondre Henningsen, Simon Slettevold og Kristian Hillesøy Torgersen kvalifiserte seg til ÅM på Lambertseter i April.

Vi er stolte av dere alle sammen!!! Go SSC!!!

Mer bilder på http://bilder.stavangersvommeclub.no/Lamo2015/

Nyhets arkiv:

Stavanger Svommeklubb Sertifisert Eliteklubb 2021

SSK Sertifisert Eliteklubb merke

 Stavanger Svømmeklubb er sertifisert som en av tre Eliteklubber i Norge av Norges Svømmeforbund!

Svømmekurs info

Stavanger Svømme Club Svømmekurs
Meld deg og/eller dine barn på et svømmekurs i dag! Les mer her.

alkohol svomming

Stavanger Svømmeklubb som organisasjon skal ha tydelige holdninger til alkohol. Barn og unge skal oppleve at vi tilbyr et trygt og godt miljø hvor bruk av alkohol ikke hører hjemme. Trenere, ledere og utøvere skal fremstå som gode forbilder for barn og unge og ikke drikke alkohol i samvær med utøvere.

Du kan lese mer om Stavanger Svømmeklubb sin alkohol policy samt hva alkohol gjør med treningen din her.

 Stavanger Svømmeklubb

svommeopplaering barnehagebarn stavanger svomme club small


Er du konkurranse- svømmer og ønsker å svømme med oss i Stavanger Svømmeklubb?


Klikk her for å registrere deg
så tar vi kontakt.

allerBestSSC 01
Vi var aldri i tvil..men nå er det offisielt!! Vi vant konkurransen om ALLER BESTE KLUBB!! Takk til alle som har stemt. Veldig kjekt å vinne denne konkurransen for oss alle sammen.

klubbtoy ssk

Bestilling av SSK klubbtøy
Stavanger Svømmeklubb har avtale med Melings som vår leverandør av klubbtøy. Dem har satt opp en flott kolleksjon til oss, og her kan alle som ønsker det bestille klær med klubbens logo til fornuftige priser. Tøyet bestilles her.

Vi er stolte av klubben vår, bli med oss å vise det!


Trives du i vann?
Er du blid og utadvendt?
Er du villig til å ta i et tak?
Kan du jobbe selvstendig?
Liker du å jobbe med mennesker?
Har du gode samarbeidsevner?
Liker du å jobbe mot felles mål
og resultater?


Da ønsker vi DEG
med på laget! 


Klikk her for å lese mer om ledige
stillinger i Stavanger Svømmeklubb


NSF akp 2018


NorgesSvommeskoler Original

Stavanger Svømmeklubb er stolt medlem av Norges Svømmeskole - En del av Norges svømmeforbund og tilbyr svømmeopplæring som er basert på metodikk og pedagogikk utarbeidet av Norges Svømmeforbund. Les mer her.

Samarbeidspartnere

default

 

Bestr logo wide 

 

techouse


 

HV LOGO 

 

pwc

  

klubben no


 

Mesterbakeren


spirit energy logo 500x500

fasett 


NEKjosavik

 

SAR

 

 

PRO Melings AS


 

stavangerartistbyra

Grasrotandelen-banner

medley ranking resultater terminliste
svommeforbundets sider

rent idrettslag

I Stavanger Svømmeklubb er helse og ærlighet viktige verdier i vår grunnprofil. Klubben har en ambisjon om å tilby ett trygt og godt treningsmiljø for alle barn og unge som ønsker å drive med svømming, på alle nivåer. Vi ønsker å fremstå som en klubb med en klar og tydelig nulltoleranse for doping, der utøverne fremstår som gode forbilder for barn og unge.

Det er med stolthet vi nå kan profilere klubben som Rent idrettslag da vi i samarbeid med Antidoping Norge har utviklet vår egen antidopingplan og policy samt satt regelmessig antidoping opplæring på programmet for våre utøvere, trenere, styre og foresatte. Mer info om Stavanger Svømmeklubb sin antidoping policy finne du her.

Skal du male eller pusse opp?

Flugger andelen 980x250px Swimming

Nå kan du være med å støtte Stavanger Svømmeklubb økonomisk, samtidig som du får maling til rabatterte priser når du skal pusse opp.

Hvordan virker det?
Som medlem handler du på klubbens kontantkonto, med 20 % rabatt på hyllepris i den lokale Flügger farve butikk. Gjelder alle Flügger-varer. Rabatten kan ikke kombineres med andre tilbud eller rabatter.
SSKs lokale Flügger farve butikk finner du her: https://www.flugger.no/finn-butikk (Forusskogen 1, 4033 Stavanger)
Flügger farve utbetaler en årlig klubbstøtte på 5 %, basert på alt kjøp som er gjennomført på klubbkontoen.

Hvordan handle?
Finn varene du trenger i butikken. Oppgi klubbnavn når du skal betale i kassen for å få 20 % rabatt.