Fra fortvilelse til glede!!

Hotel Alstor SSC Svommekurs

Stavanger Svømme Club arrangerer en stor del av sine svømmekurs på Auglend skole. I løpet av de siste to årene har svømmebassenget vært stengt i lange perioden pga legionalla forekomst i dusjene.

Svømmeklubbene har fått beskjed fra kommunen om at anlegget ville være klart til skolestart og dermed har vi organisert et svømmeopplæringstilbud for 235 barn og 50 voksne denne høsten. For å kunne tilby denne opplæringen har vi ansatt 60-80 instruktører som i hovedsak har dette som sin eneste inntektskilde.

Fortvilelsen var derfor stor da vi på torsdag i forrige uke fikk beskjed om at hallen igjen var stengt på ubestemt tid. Vi har sjekket med kommunen om barna kunne dusje hjemme eller om tilsvarende brakker som nå brukes på Tasta kan settes opp. Vi fikk blankt avslag på det første forslaget, men venter på svar mht brakkene. Administrasjonen står uten midler. Disse vil også hjelpe skolebarna på Auglend som også står uten et gymnastikk og svømmetilbud.

Som et siste forsøk ringte vi hotell Alstor som vi vet har et basseng. Der traff vi på hotelldirektør Roger Meinich-Bache som på strak arm tilbød oss å benytte hotellbassenget inntil Auglend igjen er oppe å gå. Han var fullt orientert om den dårlige bassengsituasjonen som råder i kommunen og ville gjerne hjelpe. Fantastisk!

Hvis det er noen som har noen brakker med dusjer som står ubrukt, så kan disse kanskje brukes på Auglend?

Så er det bare å håpe at byens politikere tenker på det samme når de nå skal diskutere budsjett og budsjettkutt. De kan ikke fortsette med å la denne situasjonen gå utover byens yngste. Tilstanden på byens basseng er elendig og da blir beslutningen om å bygge et nytt kostbart Gamlingen anlegg framfor å reparere eller bygge anlegg som brukerne uttrykker behov for uforståelig og i det minste uklokt!

En status rapport over svømmeanleggene i byen:
Tasta - legionella - dusjing i brakker
Auglend - legionella og stengt på ubestemt tid - 285 kurselever + skoleelever uten tilbud
Kannik - dårlig inneklima og stengt i helgene
Stavanger Svømmehall - betongen er i ferd med å smuldre opp, tidsspørsmål før dette anlegget også kneler. Da står byens vannidretter uten en eneste konkurransearena.
Nye haller - forsinket
Folkebadet - fortsatt en drøm og et tomt løfte som har blitt gitt av byens politikere i mer enn 30 år!
Politikerne vil stenge tre opplæringsbasseng pga teknisk tilstand eller dårlig utforming.
Hetlandshallen – den mest velfungerende hallen i byen – politikerne foreslår å stenge denne hallen
Rehabiliteringsbad – nesten ingen tilbud og de tilbudene byen har er svært begrensede.

Gamlingen - er det klokt av byens politikere å bruke et par hundre millioner kroner på et råflott utendørsanlegg med tre badstuer i en by med 8 grader i gjennomssnittstemperatur og mye nedbør??!!!!

Nytt fra i går kveld:
Eiganes stengt pga dårlig vannkvalitet... Det er eneste info vi har fått. Ingenting om når og hvor lang tid dette blir gjeldende.


Christin Svensen
Styrets Leder, Stavanger Svømme Club

Nyhets arkiv:

Stavanger Svommeklubb Sertifisert Eliteklubb 2021

SSK Sertifisert Eliteklubb merke

 Stavanger Svømmeklubb er sertifisert som en av tre Eliteklubber i Norge av Norges Svømmeforbund!

Svømmekurs info

Stavanger Svømme Club Svømmekurs
Meld deg og/eller dine barn på et svømmekurs i dag! Les mer her.

alkohol svomming

Stavanger Svømmeklubb som organisasjon skal ha tydelige holdninger til alkohol. Barn og unge skal oppleve at vi tilbyr et trygt og godt miljø hvor bruk av alkohol ikke hører hjemme. Trenere, ledere og utøvere skal fremstå som gode forbilder for barn og unge og ikke drikke alkohol i samvær med utøvere.

Du kan lese mer om Stavanger Svømmeklubb sin alkohol policy samt hva alkohol gjør med treningen din her.

 Stavanger Svømmeklubb

svommeopplaering barnehagebarn stavanger svomme club small


Er du konkurranse- svømmer og ønsker å svømme med oss i Stavanger Svømmeklubb?


Klikk her for å registrere deg
så tar vi kontakt.

allerBestSSC 01
Vi var aldri i tvil..men nå er det offisielt!! Vi vant konkurransen om ALLER BESTE KLUBB!! Takk til alle som har stemt. Veldig kjekt å vinne denne konkurransen for oss alle sammen.

klubbtoy ssk

Bestilling av SSK klubbtøy
Stavanger Svømmeklubb har avtale med Melings som vår leverandør av klubbtøy. Dem har satt opp en flott kolleksjon til oss, og her kan alle som ønsker det bestille klær med klubbens logo til fornuftige priser. Tøyet bestilles her.

Vi er stolte av klubben vår, bli med oss å vise det!


Trives du i vann?
Er du blid og utadvendt?
Er du villig til å ta i et tak?
Kan du jobbe selvstendig?
Liker du å jobbe med mennesker?
Har du gode samarbeidsevner?
Liker du å jobbe mot felles mål
og resultater?


Da ønsker vi DEG
med på laget! 


Klikk her for å lese mer om ledige
stillinger i Stavanger Svømmeklubb


NSF akp 2018


NorgesSvommeskoler Original

Stavanger Svømmeklubb er stolt medlem av Norges Svømmeskole - En del av Norges svømmeforbund og tilbyr svømmeopplæring som er basert på metodikk og pedagogikk utarbeidet av Norges Svømmeforbund. Les mer her.

Samarbeidspartnere

default

 

Bestr logo wide 

 

techouse


 

HV LOGO 

 

pwc

  

klubben no


 

Mesterbakeren


spirit energy logo 500x500

fasett 


NEKjosavik

 

SAR

 

 

PRO Melings AS


 

stavangerartistbyra

Grasrotandelen-banner

medley ranking resultater terminliste
svommeforbundets sider

rent idrettslag

I Stavanger Svømmeklubb er helse og ærlighet viktige verdier i vår grunnprofil. Klubben har en ambisjon om å tilby ett trygt og godt treningsmiljø for alle barn og unge som ønsker å drive med svømming, på alle nivåer. Vi ønsker å fremstå som en klubb med en klar og tydelig nulltoleranse for doping, der utøverne fremstår som gode forbilder for barn og unge.

Det er med stolthet vi nå kan profilere klubben som Rent idrettslag da vi i samarbeid med Antidoping Norge har utviklet vår egen antidopingplan og policy samt satt regelmessig antidoping opplæring på programmet for våre utøvere, trenere, styre og foresatte. Mer info om Stavanger Svømmeklubb sin antidoping policy finne du her.

Skal du male eller pusse opp?

Flugger andelen 980x250px Swimming

Nå kan du være med å støtte Stavanger Svømmeklubb økonomisk, samtidig som du får maling til rabatterte priser når du skal pusse opp.

Hvordan virker det?
Som medlem handler du på klubbens kontantkonto, med 20 % rabatt på hyllepris i den lokale Flügger farve butikk. Gjelder alle Flügger-varer. Rabatten kan ikke kombineres med andre tilbud eller rabatter.
SSKs lokale Flügger farve butikk finner du her: https://www.flugger.no/finn-butikk (Forusskogen 1, 4033 Stavanger)
Flügger farve utbetaler en årlig klubbstøtte på 5 %, basert på alt kjøp som er gjennomført på klubbkontoen.

Hvordan handle?
Finn varene du trenger i butikken. Oppgi klubbnavn når du skal betale i kassen for å få 20 % rabatt.