Dette er en skam og veldig trist for Stavanger som by.

jvZXfb1MHDFcE8jiHdN7rPEgCJH6iY8x2-A3k5q7riU

Dette er en skam og veldig trist for Stavanger som by. Alle forbildene reiser herifra!

Tilstanden på bassengene som vi kan tilby konkurranseidrettsutøvere innen svømming, stup og vannpolo i Stavanger kommune er uakseptable og vi er til enhver tid sårbare for stengte haller som resultat av manglende vedlikehold. Vi har utøvere som har klart å hevde seg på topp innen sin idrett på tross av at de trener under ikke-optimale forhold. Løsningen har vært å sende dem avgårde på kostbare leire utenfor Stavanger. Det er foreldre og klubber som tar denne regningen! Ja det kommer to nye 25 meters basseng og ja det hjelper litt, men disse kan ikke brukes av alle de berørte gruppene. Og det betyr fremdeles at byens beste svømmere ikke får trene i den bassenglengden som de konkurrerer i. Det er som om Viking ble bedt om å trene på halve banen og at man samtidig forventet at de skulle prestere bedre enn dem som trener på en Viking stadion!

Enda verre står det til mht opplæringsbasseng. Vi har over 40 barne og ungdomsskoler i Stavanger kommune men bare 7 opplæringsbasseng. Enkelte av disse blir også stadig vekk stengt pga legionella, dårlig vedlikeholdt utstyr osv. Kommunen foreslår å stenge 3 opplæringsbasseng i år. Er dette i det hele tatt forsvarlig politikk for Stavanger som by? Betyr dette at byens politikere mener det er uviktig å kunne svømme i en by som er omgitt av vann? Foreldrene i Stavanger mener ikke det samme! Svømmeklubbene opplever stor pågang etter svømmekurs og det er kun hallsituasjonen som begrenser tilbudet.

Eg e frustrert!

Christin Svensen
Leder Stavanger SvømmeClub

http://www.aftenbladet.no/100Sport/svomming/Rogalands-stuperne-flykter-til-Bergen-445524_1.snd#.U7Wt2BZHzDI

Nyhets arkiv:

Stavanger Svommeklubb Sertifisert Eliteklubb 2021

SSK Sertifisert Eliteklubb merke

 Stavanger Svømmeklubb er sertifisert som en av tre Eliteklubber i Norge av Norges Svømmeforbund!

Svømmekurs info

Stavanger Svømme Club Svømmekurs
Meld deg og/eller dine barn på et svømmekurs i dag! Les mer her.

alkohol svomming

Stavanger Svømmeklubb som organisasjon skal ha tydelige holdninger til alkohol. Barn og unge skal oppleve at vi tilbyr et trygt og godt miljø hvor bruk av alkohol ikke hører hjemme. Trenere, ledere og utøvere skal fremstå som gode forbilder for barn og unge og ikke drikke alkohol i samvær med utøvere.

Du kan lese mer om Stavanger Svømmeklubb sin alkohol policy samt hva alkohol gjør med treningen din her.

 Stavanger Svømmeklubb

svommeopplaering barnehagebarn stavanger svomme club small


Er du konkurranse- svømmer og ønsker å svømme med oss i Stavanger Svømmeklubb?


Klikk her for å registrere deg
så tar vi kontakt.

allerBestSSC 01
Vi var aldri i tvil..men nå er det offisielt!! Vi vant konkurransen om ALLER BESTE KLUBB!! Takk til alle som har stemt. Veldig kjekt å vinne denne konkurransen for oss alle sammen.

klubbtoy ssk

Bestilling av SSK klubbtøy
Stavanger Svømmeklubb har avtale med Melings som vår leverandør av klubbtøy. Dem har satt opp en flott kolleksjon til oss, og her kan alle som ønsker det bestille klær med klubbens logo til fornuftige priser. Tøyet bestilles her.

Vi er stolte av klubben vår, bli med oss å vise det!


Trives du i vann?
Er du blid og utadvendt?
Er du villig til å ta i et tak?
Kan du jobbe selvstendig?
Liker du å jobbe med mennesker?
Har du gode samarbeidsevner?
Liker du å jobbe mot felles mål
og resultater?


Da ønsker vi DEG
med på laget! 


Klikk her for å lese mer om ledige
stillinger i Stavanger Svømmeklubb


NSF akp 2018


NorgesSvommeskoler Original

Stavanger Svømmeklubb er stolt medlem av Norges Svømmeskole - En del av Norges svømmeforbund og tilbyr svømmeopplæring som er basert på metodikk og pedagogikk utarbeidet av Norges Svømmeforbund. Les mer her.

Samarbeidspartnere

default

 

Bestr logo wide 

 

techouse


 

HV LOGO 

 

pwc

  

klubben no


 

Mesterbakeren


spirit energy logo 500x500

fasett 


NEKjosavik

 

SAR

 

 

PRO Melings AS


 

stavangerartistbyra

Grasrotandelen-banner

medley ranking resultater terminliste
svommeforbundets sider

rent idrettslag

I Stavanger Svømmeklubb er helse og ærlighet viktige verdier i vår grunnprofil. Klubben har en ambisjon om å tilby ett trygt og godt treningsmiljø for alle barn og unge som ønsker å drive med svømming, på alle nivåer. Vi ønsker å fremstå som en klubb med en klar og tydelig nulltoleranse for doping, der utøverne fremstår som gode forbilder for barn og unge.

Det er med stolthet vi nå kan profilere klubben som Rent idrettslag da vi i samarbeid med Antidoping Norge har utviklet vår egen antidopingplan og policy samt satt regelmessig antidoping opplæring på programmet for våre utøvere, trenere, styre og foresatte. Mer info om Stavanger Svømmeklubb sin antidoping policy finne du her.

Skal du male eller pusse opp?

Flugger andelen 980x250px Swimming

Nå kan du være med å støtte Stavanger Svømmeklubb økonomisk, samtidig som du får maling til rabatterte priser når du skal pusse opp.

Hvordan virker det?
Som medlem handler du på klubbens kontantkonto, med 20 % rabatt på hyllepris i den lokale Flügger farve butikk. Gjelder alle Flügger-varer. Rabatten kan ikke kombineres med andre tilbud eller rabatter.
SSKs lokale Flügger farve butikk finner du her: https://www.flugger.no/finn-butikk (Forusskogen 1, 4033 Stavanger)
Flügger farve utbetaler en årlig klubbstøtte på 5 %, basert på alt kjøp som er gjennomført på klubbkontoen.

Hvordan handle?
Finn varene du trenger i butikken. Oppgi klubbnavn når du skal betale i kassen for å få 20 % rabatt.